Fi Network

Dibeklihan

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, insanımızın geçmişte ve günümüzde ürettiği güzelliklerin sergilenmesi ve bu güzelliklere gönül verenlerin buluşma noktası olması arzusuyla planlanmış, kültürümüze ve doğaya saygılı bir mekandır.

Dibeklihan'da Muhteşem Defile

18.08.2017 Fi Network

Bodrumlu modaseverlerin ve moda takipçilerinin yakından tanıdığı Özlen Ayata’nın  merakla beklenen 2017 Yaz Defilesini Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde gerçekleştirildi. Birbirinden ilginç ve özellikle Türk motifleri ile süslenmiş kıyafetler, çantalar ve takılar çok beğenildi. Defile izleyenler tarafından ayakta alkışlandı…

Uzun yıllardır tasarımlarını sergilediği ve satışa sunduğu atölyesinin bulunduğu Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde gerçekleşen “Kİ-SHE-SEL 4” defilesi, Modacı Özlen Ayata’nın doğa- insan ilişkisine bakışını yansıtan karakteristikler taşıdığı görüldü. Doğal malzemeler kullanmaya özen gösterdiği koleksiyonundaki tüm parçalar, küçücük dükkânında kendisi tarafından el işçiliği ile üretilmiş ürünler olması, tasarladığı özgün ürünlerine ayrı bir değer kazandırıyor.

Başta kızı ve yeğenleri olmak üzere amatör ve profesyonel 15 manken ile 300’e yakın özel tasarım deri ağırlıklı ve tamamı el yapımı yelek, çanta, takı ve kemer izleyenlerin beğenisine sunuldu. Dibeklihan’da gerçekleşen bu özel defileye aralarında duayen gazeteci yazar Can Pulak, dizi ve tiyatro oyuncusu Tuna Orhan, Mimar Gülay Tezer, ressam Mine Arasan’ın da bulunduğu yaklaşık 200 kişi tarafından adeta soluksuz izledi.