Fi Network

Hakkımızda

Fi Kolektif olarak amacımız Bodrum’da yaşayan gerek yerli gerekse şehrin kalabalığından kaçarak Bodrum’a yerleşen tasarımcı ve sanatçıların fikirlerini, tasarımlarını ve eserlerini kitlelere duyurarak çalışmalarını sürdürülebilir ve geliştirilebilir kılmaktır.

Fi Dergisi; Resim, Heykel, Mimari, Moda, Takı / Mücevher Tasarımı, Grafik, Fotoğraf, Karikatür, Çizgi Roman, Endüstriyel Tasarım gibi alanlarda faaliyetlerini yürüten şirketler, tasarımcılar ve sanatçıların çalışmalarını, fikirlerini, projelerini arka planları ile ele almaktadır.

Malûmunuz günümüzde Büyükşehirlerin yaşanmaz hale gelmesiyle birlikte birçok usta sanatçı ve tasarımcı çalışmalarına sakin ve entelektüel birikime sahip olan Bodrum’da devam etmektedir. Son yıllarda genç sanatçıların da aralarında bulunduğu büyük bir kitle kalıcı olarak Bodrum’a gelmektedir. Bu durum ilçeyi kültürel anlamda daha da zenginleştirirken kendi içerisinde bir piyasa yaratmaya başlamıştır.

Fi Dergisi, içerisinde çok büyük zenginlikler barındıran Bodrum’un bu zenginliklerinin farkına varabilmesi, potansiyelini dışa aktarabilmesi, ulusal ve uluslararası piyasada kendini ifade edebilmesinde etkili bir araç olacaktır.

Hedefimiz derginin İstanbul – İzmir ve Ankara ayağı ile bu şehirlerin Bodrum’la olan iletişimini sağlayarak, sektörü yenilenebilir ve dinamik tutmaktır.